AYANYA RESIDENCE - KADIKÖY

Kadıköy'ün merkezinde (Altıyol boğaya 400 mt), marmaray, metro, otobüs, hızlı tren, vapur, minibüs, tarihi moda tramvayı gibi toplu ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde, son deprem yönetmeliğine göre yeniden inşa edilmiş tarihi binamızda siz konuklarımızı ağırlıyoruz. Tüm odalarımızda ücretsiz WIFI, klima, kalorifer, düz ekran TV, minibar, su ısıtıcı, duş/wc, oturma grubu bulunmaktadır. 2 odamızda günlük yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ufak mutfak (Standart Mutfaklı), 2 odamızda da özel cam jaluzili küvetli banyo bulunmaktadır (Standart Küvetli).

15. ve 16. yüzyıllarda bahçeli köşklerin varolduğu yazılan bu yerleşim alanında, 1774-1789 yılları arasında, padişah I. Abdülhamit tarafından 4 yel değirmeni yaptırılmıştır. Semtin ismi, un ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan bu yel değirmenlerinden gelir. Günümüzde ne bu yel değirmenlerinden ne de bahçeli köşklerden eser kalmasa da kendine has dokusuyla ve kalan tek tük eski yapıları, dev muralları, kafe ve kitapçıları ile Kadıköy'ün en gözde mekanlarında biri olmayı başarmış bir semttir Yeldeğirmeni.

Apartmanımız Kadıköy'ün yeni eğlence ve alışveriş mekanlarının merkezinde, marmaray ve hızlı tren istasyonuna, altıyol boğa ve vapur iskelesine, tarihi kadıköy çarşısına yürüme mesafesinde hayatın tam merkezindedir.